HALIMA, AMNA I NADJA DRŽAVNE PRVAKINJE! Tri medalje za KK “1. Mart” Srebrenik na prvenstvu u Zenici!

0
814

Danas je u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici održano Državno karate prvenstvo za djecu na kojem je učešće uzelo 115 klubova,  sa 789 takmičara.

Na prvenstvu je učestvovao i karate klub “1. Mart” Srebrenik sa četiri takmičara, koji su ostvarili fantastične rezultate.

Državne prvakinje Ibrić Halima, Buldić Amna i Bešić Nadja na današnjem prvenstvu osvojile su zlatnu medalju u kategoriji kate ekipno za djevojčice- uzrast 10/11 godina.

Srebrenički karatisti bili su uspješni i u pojedinačnim borbama pa je tako Nadja Bešić u kategoriji kate – djevojčice 11 godina osvojila srebrenu medalju, a Arif Ibrić u kategoriji kate – dječaci 9 godina osvojio je bronzanu medalju.